1500 PLN

22A Majowy Bornholm: Gdańsk – Kołobrzeg

Długie, coraz cieplejsze dni i coraz krótsze noce.
Budzące się do życia po zimie morze i roślinność na bałtyckich brzegach. Nieskazitelnie czyste powietrze, wiatr, fale i morska bryza. Bornholm i dzikie brzegi Christiansø. Poznasz interesujących ludzi i nabierzesz morskiego doświadczenia. Nie możesz przegapić tego rejsu.

Gdańsk - Hel - Łeba - Christiansø - Bornholm - Kołobrzeg
14 maja - 21 maja 2022 r.
Wolne miejsca: 6
Trudność: 4/10
Dystans: ~ 330 NM
Wolne miejsca: 6
Zajęte miejsca: 0
Zapisz się na rejs
REJS

Ten rejs zaczynamy w Gdańsku a kończymy w Kołobrzegu. Jest to pierwszy tydzień z wieloetapowego rejsu po Bałtyku. W kolejnych popłyniemy ponownie przez Bornholm do Karlskrony a następnie trzeciego tygodnia przez Olandię i Gotlandię do Gdańska. Zachęcam do sprawdzenia kolejnych etapów. Oczywiście można zapisać się na jeden, dwa lub wszystkie trzy tygodnie.

Planowana trasa: Gdańsk - Hel - Łeba - Christiansø - Bornholm - Kołobrzeg.

Po oddaniu cum czeka nas około 130 mil morskich żeglugi. To spory kawałek morza do przepłynięcia więc już tej nocy będziecie mieli okazję rozkoszować się widokiem rozgwieżdżonego nieba, zobaczyć świt na morzu i wypić poranną kawę podziwiając słońce wynurzające się świtem z Bałtyckich fal.

Gdy dotrzemy do wybrzeża Bornholmu, zatrzymamy się w jednym z jego uroczych małych portów. Będzie to prawdopodobnie Allinge, a może Hasle. Wszystko zależy od kierunku wiatru. Porcików na tej wyspie jest sporo i jest w czym wybierać. Wędzona ryba, zimne piwo, ruiny zamku, senne uliczki. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Nieopodal Bornholmu leży malutka wyspa Christiansø należąca do niewielkiego archipelagu Ertholmene. Christiansø to największa z wysp, ma 600 m długości i 400 szerokości i jest naprawdę prześliczna.

Po odpoczynku na Bornholmie i Christianso popłyniemy do Kołobrzegu gdzie zakończymy rejs. Tam w sobotę rano zejdziemy na ląd, wymienimy się mailami i telefonami i z pewnością zaraz zaczniemy planować kolejne wyprawy. Następna zaczyna się tego samego dnia o 1700. Może warto zostać na kolejny tydzień?

Pamiętaj, że przebieg rejsu w ogromnym stopniu uzależniony jest od warunków pogodowych, odporności załogi na czynniki morskie w tym na chorobę morską i wielu innych elementów. Z tego powodu zaplanowana trasa może ulec zmianie.

JACHT

Spędzimy tydzień na pokładzie wygodnego i dzielnego jachtu s/y Elektra. Jest to jednostka typu Bavaria 41, wyposażona we wszystko co potrzebne do bezpiecznego żeglowania. Załoga ma do dyspozycji 3 dwuosobowe kabiny, dwie z nich z podwójnymi kojami, jedna wyposażona w piętrowe - pojedyncze. Mesa jest zawsze wolna, ponieważ kapitan ma swoją, niezależną kabinę.

Płyniemy w składzie 6+1, pomimo, że jacht ma miejsca do spania dla 9 osób. Dzięki temu jest wygodnie i wszyscy mają szansę na solidny wypoczynek. Dobrze wyposażony kambuz, dwie toalety i ogrzewanie zapewniają maksimum komfortu.

ZBIÓRKA

Rejs rozpoczynamy w Gdańsku.

Czekam na Ciebie na jachcie o godzinie 1700 przy nabrzeżu Motławy, pod adresem ul. Wiosny Ludów 7. Będzie to czas na zaokrętowanie, rozpakowanie swoich rzeczy osobistych, zaprowiantowanie, zapoznanie się z jachtem.

Wypływamy w niedzielę rano. Możliwe, że przy sprzyjającej pogodzie, zdecydujemy się wypłynąć tego samego dnia i przenocować np. w Gdyni. Będzie wtedy okazja do zjedzenia wspólnej kolacji w tawernie i bliższego poznania się.

Rejs kończymy w Kołobrzegu w kolejną sobotę do godziny 1000.

JAK TO WYGLĄDA

Moje rejsy mają charakter stażowo-szkoleniowy. Oznacza to, że jako członkini lub członek załogi, będziesz pełnić wachty (również nocne) i odpowiadać za prowadzenie jednostki. Załoga planuje i po omówieniu wykonuje operacje portowe. Nie wyręczam załogi, a ster przejmuję tylko gdy chcę coś zademonstrować lub gdy wymaga tego bezpieczeństwo. Nie jest to jednak kurs żeglarski. Nie prowadzę podczas rejsu wykładów, natomiast chętnie dzielę się wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Na zakończenie otrzymasz akceptowaną przez PZŻ opinię z rejsu, potwierdzającą przepłynięte mile i czas spędzony w morzu. Przewiduję, że powinniśmy wypływać 60-90 godzin.

  Prawdziwa praktyka, każdy steruje, także w porcie

  60-90 godzin w morzu

  Opinia z rejsu (godziny stażowe)

REZERWÓJ REJS


WAŻNE INFORMACJE

COVID-19

Jeżeli z powodów związanych pandemią, realizacja założonej trasy będzie wiązała się z jakimiś komplikacjami (np. kwarantanna po powrocie, konieczność testów, itp.), dopuszczam zmianę trasy. Ramy czasowe oraz porty początku i końca rejsu pozostaną bez zmian.

Dojazd

Czekam na Ciebie na jachcie o godzinie 1700 w Gdańsku przy nabrzeżu Motławy, pod adresem ul. Wiosny Ludów 7. Rejs kończymy w Kołobrzegu w Marinie Solnej.

Ubezpieczenie

Cena rejsu obejmuje ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika rejsu (Ubezpieczyciel: PZU, TUTAJ możesz zapoznać się z zakresem polisy). Jak przy każdym wyjeździe zagranicznym warto mieć przy sobie ubezpieczenie KL i/lub kartę EKUZ. Jacht ma ważną Kartę Bezpieczeństwa.

Zapisy, rezerwacja

Mailem pod adresem jacek@fajnerejsy.pl

Procedura rezerwacji
 1. Zgłoszenie mailem. Proszę dokładnie zaznaczyć ilość osób i termin rejsu.
 2. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymuje ono status rezerwacji wstępnej. Otrzymasz odpowiedź z danymi do wpłaty zadatku za rejs w wysokości 30%.
 3. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłam do Ciebie potwierdzenie otrzymania wpłaty, a status Twojego zgłoszenia zmieni się na "rezerwacja potwierdzona" (od tego momentu masz zarezerwowane miejsce na rejsie).
 4. Pozostałą część opłaty za rejs należy wpłacić nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem rejsu (lepiej nie czekać do ostatniej chwili, bo banki czasem płatają figle). Brak wpłaty w tym terminie jest równoznaczny z Twoją rezygnacją. Warunki rezygnacji opisane są w regulaminie.
 5. Kasę jachtową 100 PLN wpłacasz gotówką na pokładzie jachtu w dniu rozpoczęcia rejsu.
 6. Zakupy żywności załoga rozlicza między sobą.

Jeżeli chcesz otrzymać fakturę za rejs, proszę w zgłoszeniu podać wszystkie dane do f-ry.  Podane kwoty są kwotami brutto i zawierają 23% VAT.

Istotne drobiazgi
 • Na jachcie nie ma pościeli, proszę zabierz ze sobą śpiwór
 • Nie zapomnij o sztormiaku, kaloszach i ciepłych ubraniach, Bałtyk nawet latem potrafi zaskoczyć
 • Zabierz obuwie pokładowe na białej, niebrudzącej podeszwie
 • Pamiętaj o lekach, które stale przyjmujesz
 • Przyda się latarka czołowa z czerwonym światłem
 • Wielowalutowa karta płtanicza ułatwi Ci zakupy za granicą
Co zabrać na rejs
Regulamin rejsów

s/y Elektra

Bavaria 41

Dane techniczne jachtu:
– Ilość kabin: 4 + mesa
– Ilość koi: 8+1
– Długość: 12,84 m.
– Szerokość: 3,98 m.
– Zanurzenie: 1,95 m.
– Powierzchnia żagli 80 m2
– Silnik: Volvo penta 55Hp
– Zbiornik paliwa: 150 l
– Zbiornik wody: 300 l

Ważniejsze wyposażenie:
– GPS
– Dwa plotery (nawigacyjna, kokpit)
– AIS (nadajnik i odbiornik)
– Radiotelefon UKF z DSC
– Echosonda
– Kompas
– Papierowe mapy morskie
– Plany portów
– Tratwa ratunkowa
– Kamizelki
– Pasy bezpieczeństwa i wąsy
– EPIRB
– Ogrzewanie
– Ciepła woda, prysznic
– Kuchenka z piekarnikiem
– Wyposażenie kuchenne
– Instalacja 12V i 230V
– Morskie WC (2 szt.)