1500 PLN

22F Gdańsk – Kopenhaga

Czyste powietrze, wiatr i fale i jesienne żeglowanie po wodach Bałtyku. W Gdańsku Neptun, w Kopenhadze syrenka a po drodze morska przygoda.

Gdańsk - Kołobrzeg - Sassnitz - Kopenhaga
24 września - 1 października 2022 r.
Wolne miejsca: 6
Trudność: 5/10
Dystans: ~ 300 NM
Wolne miejsca: 6
Zajęte miejsca: 0
Zapisz się na rejs
REJS

Rejs zaczynamy w Gdańsku a Kończymy w Kopenhadze. Jest to pierwszy tydzień dwuetapowego rejsu po Bałtyku. Możesz się zapisać od razu na kolejny etap i z Kopenhagi płynąć z nami przez Malmo i Bornholm do Gdańska. Możesz też zejść z pokładu w Kopenhadze i powrócić do kraju innym środkiem transportu.

Planowana trasa: Gdańsk - Kołobrzeg - Sassnitz - Kopenhaga.

Cumy oddajemy w Gdańsku. Naszym celem jest dopłynięcie w ciągu tygodnia do Kopenhagi. Zależnie od tego jak będą nam sprzyjały wiatry i Neptun, odwiedzimy po drodze różne porty. Prawdopodobnie będzie wśród nich Kołobrzeg i Sassnitz. Może zatrzymamy się na Helu o ile pozwoli nam na to czas. Ten etap zakończymy w Kopenhadze.

Pamiętaj, że przebieg rejsu w ogromnym stopniu uzależniony jest od warunków pogodowych, odporności załogi na czynniki morskie w tym na chorobę morską i wielu innych elementów. Z tego powodu zaplanowana trasa może ulec zmianie.

JACHT

Spędzimy tydzień na pokładzie wygodnego i dzielnego jachtu s/y Elektra. Jest to jednostka typu Bavaria 41, wyposażona we wszystko co potrzebne do bezpiecznego żeglowania. Załoga ma do dyspozycji 3 dwuosobowe kabiny, dwie z nich z podwójnymi kojami, jedna wyposażona w piętrowe - pojedyncze. Mesa jest zawsze wolna, ponieważ kapitan ma swoją, niezależną kabinę.

Płyniemy w składzie 6+1, pomimo, że jacht ma miejsca do spania dla 9 osób. Dzięki temu jest wygodnie i wszyscy mają szansę na solidny wypoczynek. Dobrze wyposażony kambuz, dwie toalety i ogrzewanie zapewniają maksimum komfortu.

ZBIÓRKA

Rejs rozpoczynamy w Gdańsku na Motławie przy ulicy Wiosny Ludów.

Czekam na Ciebie na jachcie o godzinie 1700. Będzie to czas na zaokrętowanie, rozpakowanie swoich rzeczy osobistych, zaprowiantowanie, zapoznanie się z jachtem i odprawę bezpieczeństwa.

Wypływamy w niedzielę rano.

Rejs kończymy w Kopenhadze w kolejną sobotę do godziny 1000.

JAK TO WYGLĄDA

Moje rejsy mają charakter stażowo-szkoleniowy. Oznacza to, że jako członkini lub członek załogi, będziesz pełnić wachty (również nocne) i odpowiadać za prowadzenie jednostki. Załoga planuje i po omówieniu wykonuje operacje portowe. Nie wyręczam załogi, a ster przejmuję tylko gdy chcę coś zademonstrować lub gdy wymaga tego bezpieczeństwo. Nie jest to jednak kurs żeglarski. Nie prowadzę podczas rejsu wykładów, natomiast chętnie dzielę się wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Na zakończenie otrzymasz akceptowaną przez PZŻ opinię z rejsu, potwierdzającą przepłynięte mile i czas spędzony w morzu. Przewiduję, że powinniśmy wypływać 80-100 godzin.

  Prawdziwa praktyka, każdy steruje

  80-100 godzin w morzu

  Opinia z rejsu (godziny stażowe)

REZERWÓJ REJS


WAŻNE INFORMACJE

COVID-19

Jeżeli z powodów związanych pandemią, realizacja założonej trasy będzie wiązała się z jakimiś komplikacjami (np. kwarantanna po powrocie, konieczność testów, itp.), dopuszczam zmianę trasy. Ramy czasowe oraz porty początku i końca rejsu pozostaną bez zmian.

Dojazd

Czekam na Ciebie na jachcie w sobotę o godzinie 1700 w Gdańsku na Motławie przy ulicy Wiosny Ludów. Ten rejs kończymy w Kopenhadze.

Ubezpieczenie

Cena rejsu obejmuje ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika rejsu (Ubezpieczyciel: PZU, TUTAJ możesz zapoznać się z zakresem polisy). Jak przy każdym wyjeździe zagranicznym warto mieć przy sobie ubezpieczenie KL i/lub kartę EKUZ. Jacht ma ważną Kartę Bezpieczeństwa.

Zapisy, rezerwacja

Mailem pod adresem jacek@fajnerejsy.pl

Procedura rezerwacji
 1. Zgłoszenie mailem. Proszę dokładnie zaznaczyć ilość osób i termin rejsu.
 2. Po wysłaniu zgłoszenia otrzymuje ono status rezerwacji wstępnej. Otrzymasz odpowiedź z danymi do wpłaty zadatku za rejs w wysokości 30%.
 3. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłam do Ciebie potwierdzenie otrzymania wpłaty, a status Twojego zgłoszenia zmieni się na "rezerwacja potwierdzona" (od tego momentu masz zarezerwowane miejsce na rejsie).
 4. Pozostałą część opłaty za rejs należy wpłacić nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem rejsu (lepiej nie czekać do ostatniej chwili, bo banki czasem płatają figle). Brak wpłaty w tym terminie jest równoznaczny z Twoją rezygnacją. Warunki rezygnacji opisane są w regulaminie.
 5. Kasę jachtową 100 PLN wpłacasz gotówką na pokładzie jachtu w dniu rozpoczęcia rejsu.
 6. Zakupy żywności załoga rozlicza między sobą.

Jeżeli chcesz otrzymać fakturę za rejs, proszę w zgłoszeniu podać wszystkie dane do f-ry.  Podane kwoty są kwotami brutto i zawierają 23% VAT.

Istotne drobiazgi
 • Na jachcie nie ma pościeli, proszę zabierz ze sobą śpiwór
 • Nie zapomnij o sztormiaku, kaloszach i ciepłych ubraniach, Bałtyk nawet latem potrafi zaskoczyć
 • Zabierz obuwie pokładowe na białej, niebrudzącej podeszwie
 • Pamiętaj o lekach, które stale przyjmujesz
 • Przyda się latarka czołowa z czerwonym światłem
 • Wielowalutowa karta płatnicza ułatwi Ci zakupy za granicą
Co zabrać na rejs
Regulamin rejsów

s/y Elektra

Bavaria 41

Dane techniczne jachtu:
– Ilość kabin: 4 + mesa
– Ilość koi: 8+1
– Długość: 12,84 m.
– Szerokość: 3,98 m.
– Zanurzenie: 1,95 m.
– Powierzchnia żagli 80 m2
– Silnik: Volvo penta 55Hp
– Zbiornik paliwa: 150 l
– Zbiornik wody: 300 l

Ważniejsze wyposażenie:
– GPS
– Dwa plotery (nawigacyjna, kokpit)
– AIS (nadajnik i odbiornik)
– Radiotelefon UKF z DSC
– Echosonda
– Kompas
– Papierowe mapy morskie
– Plany portów
– Tratwa ratunkowa
– Kamizelki
– Pasy bezpieczeństwa i wąsy
– EPIRB
– Ogrzewanie
– Ciepła woda, prysznic
– Kuchenka z piekarnikiem
– Wyposażenie kuchenne
– Instalacja 12V i 230V
– Morskie WC (2 szt.)